PROJEKT
KONCEPCYJNY
MINI
Jest to projekt koncepcyjny pozbawiony rozwiązań technicznych. Stanowi on pierwszy etap do wykonania dokumentacji technicznej. Przeznaczony głównie dla osób, które nie są jeszcze przekonane do współpracy z architektem.
 
Pakiet PROJEKT KONCEPCYJNY - MINI jest dobrym rozwiązaniem we wnętrzu, w którym zależy nam na rozwiązaniu problemu funkcjonalnego oraz znalezieniu klimatu i estetyki wnętrza. Projekt ten pozwoli na rozmieszczenie poszczególnych sprzętów w dogodny sposób i znalezieniu nietypowych rozwiązań. Na tym etapie poszukujemy również preferowanych materiałów, zestawień kolorystycznych oraz sposobów oświetlenia wnętrza. Projekt ten jednak nie uwzględnia konkretnych produktów. Nie można na jego podstawie przystąpić do wykonania.
WIZJA LOKALNA I SPORZĄDZENIE DOKUMENTACJI FOTOGRAFICZNEJ.

Wizja lokalna pozwala na oględziny stanu istniejącego, który zostają udokumentowane za pomocą fotografii.
Określany jest stan zachowania poszczególnych elementów, pod kątem wykorzystania ich w nowym projekcie.
OKREŚLENIE POTRZEB UŻYTKOWNIKÓW
 
Etap przeprowadzany na podstawie szczegółowego wywiadu z inwestorem. Celem jest rozpoznanie potrzeb klienta oraz jego oczekiwań co do wnętrza. Pod uwagę brane są miedzy innymi funkcje pomieszczenia oraz liczba użytkowników i ich przyzwyczajenia.
 
W przykładowym projekcie określone zostało m.in.
- funkcja: dom wypoczynkowy dla turystów
- przeznaczenie dla 2-3 gości
- oddzielna kuchnia
- stolarka okienno-drzwiowa do wymiany
- projekt niskobudżetowy
INWENTARYZACJA BUDOWLANA LOKALU
Inwentaryzacja jest przeprowadzeniem dokładnego pomiaru pomieszczenia. Na podstawie przeprowadzonych pomiarów sporządzany jest rysunek stanu istniejącego w skali. Inwentaryzacja to jeden z najważniejszych etapów, będący podstawą do stworzenia projektu wnętrza. Istotne są wszystkie elementy jak ściany, otwory, istniejące instalacje. Na tym etapie określana jest również nośność poszczególnych ścian pod kątem ewentualnych wyburzeń. 
TABLICA INSPIRACJI
 
Przeszukuje prasę oraz internet w poszukiwaniu najnowszych trendów oraz najskuteczniejszych rozwiązań. Prezentuje proponowane materiały oraz interesujące realizacje innych wnętrz, które mogą znaleźć zastosowanie w podejmowanym temacie. 
Znalezienie odpowiedniego charakteru wnętrza nie może się obyć bez poszukiwania inspiracji dlatego prezentowane są one klientowi w celu weryfikacji pożądanego stylu wnętrza. Miło widziane są również wszystkie inspiracje przedstawione przez klienta.
USTALENIE PROGRAMU FUNKCJONALNO UŻYTKOWEGO
Jest to etap, w którym skupiamy się w pełni na maksymalnym wykorzystaniu pomieszczenia do jego funkcji, tak aby było łatwe w użytkowaniu. Wyposażenie rozmieszczane jest pod kątem maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni pod zadaną funkcję, z zachowaniem zasad ergonomii tak aby między sprzętami zachowane były odpowiednie odległości. Zależnie od potrzeb, przygotowywane są minimum dwie, a najczęściej kilka wersji układu pomieszczenia, na rzutach oraz w przestrzeni 3D. Na początku pomieszczenie przedstawione jest w sposób uproszczony. Klientowi przysługują poprawki w cenie projektu. Po zatwierdzeniu układu funkcjonalnego przechodzimy do kolejnego etapu którym jest określenie stylu wnętrza.
 
DOWIEDZ SIĘ CZYM JEST UKŁAD FUNKCJONALNO- UŻYTKOWY
OKREŚLENIE STYLU WNĘTRZA 
Jest kluczowym i kulminacyjnym etapem w tym pakiecie. Przygotowywany jest model 3D ze sprecyzowanym charakterem wnętrza. Projekt jest konsultowany z klientem, któremu dodatkowo przysługują poprawki w cenie. Końcowa wizualizacja ilustruje klimat przyszłego wnętrza, jej celem jest pokazanie wypracowanej wizji oraz potwierdzenie proponowanych rozwiązań, kolorystyki, materiałów i typów wyposażenia.
KONIECZNIE SPRAWDŹ CZYM RÓŻNI SIĘ ARCHITEKT WNĘTRZ OD DEKORATORA
PROJEKT KONCEPCYJNY MINI nie stanowi podstawy do wykonania pomieszczenia ponieważ nie uwzględnia konkretnych modeli wyposażenia ani produktów. Nie daje również możliwości kontroli budżetu ani nie podaje rozwiązań technicznych które są istotne dla wykonawców inwestycji.
PROJEKT KONCEPCYJNY - MINI powinien być kontynuowany w formie pakietu wykonawczego. W takim przypadku cena projektu stanowi dopłatę.
(np. Cena projektu wykonawczego wynosiłby 800zł, natomiast projekt koncepcyjny mini kosztował 300zł, a wiec dopłata do pakietu projekt wykonawczy wynosić będzie 500zł)
POSTAW NA JAKOŚĆ - WYBIERZ PROJEKT WYKONAWCZY
Rodzaje projektów: koncepcyjny, budowlany, wykonawczy

Spotkajmy się :) 

Umów się na spotkanie

architektura@tuta.io / 889-553-702


lub odwiedź biuro: Podwilk 358B 

mgr inż. arch. Beata Pałdia
Adres: Podwilk 358 B , 34-722 Podwilk

Kontakt:

email: architektura@tuta.io 
tel. 889-553-702

Całość prezentowanej strony internetowej stanowi własność firmy Beata Pałdia Architekturai i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 90, poz. 631). Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody właściciela firmy. 
 

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego.
 

Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.